BLACKOUT? S FOTOVOLTAIKOU ŽÁDNÝ PROBLÉM.

Vaříte jídlo v kuchyni, při tom posloucháte rádio a najednou bum a celá domácnost bez proudu. Jasně prvně si řeknete, to hned naskočí, to bude jen minutka, ale co když ne? Rozvařené jídlo na sporáku, tma, z pokoje křičí děti, že jim nejedou pohádky a v domácnosti nastává chaos.

Co když vám řeknu, že fotovoltaika je řešením nejen těchto situací?

Fotovoltaika má mnoho systémů, ze kterých si můžete vybrat. Jedním z nich je právě fotovoltaická elektrárna s baterií. Samozřejmě to nebude jen tak, jako mávnutím kouzelnou hůlkou, ale my vás na to připravíme.

JAK FUNGUJE FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA S BATERIÍ?

Jak lze vidět níže na obrázku, fotovoltaická elektrárna s baterií funguje tak, že sluneční paprsky svítící na panely fotovoltaiky vytváří energii pro spotřebu vaší domácnosti, pokud však je vyráběno více energie, než domácnost spotřebuje, přebytečná energie se ukládá do velkokapacitní baterie. Z níž následně čerpáte elektřinu pro spotřebu domácnosti v noci, neboli v době, kdy slunce nesvítí na panely a žádná elektřina se nevyrábí. 

Pokud nastane výpadek proudu a vy máte fotovoltaiku s baterií správně navrženou, dokáže vám zajistit chod některých spotřebičů, také při zmiňovaném blackoutu. Fotovoltaika má tzv. back up režim, který se spustí v případě výpadku proudu. Na back up linku lze připojit spotřebiče, které chcete aby fungovaly v back up režimu. To co připojíte na linku je čistě na vás, zaleží však také na velikosti baterie a střídače.

Pořídit si fotovoltaickou elektrárnu rozhodně není krok vedle. Má spoustu dalších výhod, nejen to, že je rezervním zdrojem v případě výpadku proudu, ale také vám šetří peníze za elektřinu po celý rok. Pokud si nevíte rady, jakou fotovoltaiku vybrat, zda máte nárok na dotaci a v jaké výši, rozhodně se nebojte nás kontaktovat. Vše za vás vyřešíme, zajistíme dotaci a fotovoltaickou elektrárnu nainstalujeme u vás doma. Udělejte krok k lepší budoucnosti.